O mnie

Nazywam się Inga Ziemba. Psami interesuję się od dawna, ale dopiero pojawienie się w moim domu ślicznej przedstawicielki rasy Golden Retriever o imieniu Loca, przekuło te zainteresowania w prawdziwą pasję.

Powolne zdobywanie kolejnych szczebli i etapów wiedzy zapoczątkował kurs dogoterapii I, a potem II stopnia, zorganizowany przez Fundację „Perro”. Ukończywszy kurs zdobyłam uprawnienia do wykonywania zawodu dogoterapeuty. Następnie przyszedł czas na poszerzanie zdobytej już wiedzy. Uczestnictwo w licznych kursach z zakresu psiego behawioru, komunikacji, zasad udzielania pierwszej pomocy psom i wielu innych, w głównej mierze organizowanych przez Akademię Edukacyjną Fundacji „Perro” oraz Szkołę Komunikacji Ludzi i Psów  „Psia Edukacja” rozbudziło mój apetyt na zdobycie uprawnień trenerskich. I tak rozpoczęła się moja przygoda  będąca urzeczywistnieniem życiowego marzenia: Kurs Trenerski, którego organizatorem była Akademia Porozumiewania się ze Zwierzętami „Dobry Pies”. Kolejnym etapem i dopełnieniem Kursu Trenerskiego stał się Kurs Instruktorski dla Behawiorystów, również organizowany przez Akademię "Dobry Pies", ukończony w grudniu 2016 roku. W maju 2017 roku ukończyłam Kurs dla Instruktorów Rally Obedience, będący kolejnym stopniem poszerzania wiedzy trenerskiej.

Moja oferta obejmuje domowy hotel dla psów, w którym psy traktowane są na równi z naszą rezydentką - Locą, gdzie spełniane są ich codzienne potrzeby tak w zakresie pielęgnacji, jak i niezbędnej im porcji ruchu oraz czułości. Oferuję również psie akcesoria: maty węchowe będące świetnym sposobem na zabawę z psem w domu, szarpaki polarowe oraz wyśmienite, przyrządzane wyłącznie z naturalnych składników pyszne, psie ciasteczka, doskonale motywujące psa do ćwiczeń, a co za tym idzie, będące gwarancją udanego treningu. W zakresie szkoleń współpracuję ze Szkołą Komunikacji Ludzi i Psów "Psia Edukacja", w planach mam również stworzenie własnej grupy. Prowadzę szkolenia indywidualne. Właścicielom mających problemy ze swoimi pupilami oferuję konsultacje behawioralne.  Wraz z Locą prowadzimy zajęcia edukacyjne dla dzieci. Jest ona również niezastąpionym pomocnikiem podczas prowadzenia spacerów szkoleniowo-socjalizacyjnych dla psów, które mają trudności w komunikowaniu się ze swoimi pobratymcami.

Mój pies, wspomniana wyżej Loca, jest nie tylko członkiem rodziny i wierną, oddaną Przyjaciółką, ale też dzielnym pomocnikiem podczas prowadzenia zajęć. Ta spokojna, zrównoważona suczka jest przyjazna ludziom, ale ma również wysokie kompetencje społeczne, co czyni ją znakomitym towarzyszem dla innych psów.

Zapracowanym, przebywającym długo poza domem właścicielom czworonogów proponuję usługi z zakresu petsittingu - wyprowadzę psa, by mógł załatwić swoje potrzeby fizjologiczne i społeczne.